ایرادات رایج یخچال فریزر

یخچال فریزر همانند سایر لوازم خانه، می تواند دچار ایرادات و مشکلت رایجی باشد که در صورت مشاهده آن می بایست برای رفع مشکل دست به کار شد. تعمیر سریع با بررسی ایرادات رایج یخچال فریزر، سعی دارد که راهنمای شما برای حل مشکلات باشد. در ادامه به بررسی ایرادات رایج یخچال فریزر خواهیم پرداخت :

۱- برفک زدن یخچال

یکی از ایرادات رایج یخچال ها این می باشد که یخچال دچار برفک زیاد می باشد که برای آن که یک یخچال برفک بزند تنها چند دلیل وجود دارد. این دلایل عبارت اند از:

هوای گرم

یکی از دلایلی که باعث ایجاد برفک در یخچال می‌شود، هوای گرم است. در بسیاری از موارد محل قرار گرفتن یخچال مکانی با دمای غیر استاندارد برای این وسیله است.

فرسودگی نوار دور یخچال

مورد دیگری که بسیار رایج است فرسودگی نوار دور یخچال است. این اتفاق به دلیل باز و بسته کردن مداوم در یخچال است. این فشردگی در نوار دور یخچال باعث می‌شود در به درستی بسته نشده و به همین علت جریان هوا از بیرون یخچال به داخل آن جریان داشته باشد و برفک به وجود آورد. برای رفع این مشکل می‌توانید نوار دور آن را عوض کنید.

دلیل فنی و مکانیکی

دلیل فنی و مکانیکی یخچال مؤثر دیگر مربوط به قطعه ای به نام ترموستات می‌شود. برای رفع این مشکل باید اقدام به تعویض این قطعه یا تعمیر آن کنید.

عدم رعایت فاصله با دیوار

یکی دیگر از مواردی که در برفک زدن یخچال بسیار مهم می باشد فاصلۀ آن با دیوار پشتی است. این فاصله باید به صورت استاندارد چیزی حدود ۱۰ سانتی متر باشد در غیر این صورت می‌تواند باعث داغ شدن موتور یخچال شود و همین موضوع می‌تواند روند ایجاد برفک در یخچال را ایجاد کند.

عوامل دیگر

a – قرار دادن غذای بسیار داغ هم می‌تواند باعث ایجاد تغییر دما و ایجاد برفک در داخل یخچال شود.

b – از دیگر مواردی که می‌تواند باعث برفک زدن یخچال شود چسبیدن یک مادۀ غذایی یا پلاستیک آن به قسمت پایانی کابین یخچال است. این موضوع باعث ایجاد اختلال در روند کاری یخچال شده و احتمال برفک زدن آن را تا حد بسیار زیادی افزایش می‌دهد.

این دسته از موارد بخشی از ایرادهای رایج یخچال است که شما با کمی دقت می‌توانید آن را برطرف کنید. اگر موارد گفته شده علت اصلی برفک زدن یخچال شما نبود و ایراد آن از قسمت‌های فنی آن مانند قسمت فن، تایمر دیفراست، ترموستات و از این دست موارد بود می‌توانید تنها با یک تلفن یا ثبت درخواست تعمیر یخچال ، مشکل خود را با گروه تخصصی تعمیر سریع در میان گذاشته و با بهترین کیفیت و ضمانت تعمیر، اقدام به رفع مشکل پیش آمده کنید.

۲- افتادگی درب یخچال

افتادگی در یخچال یکی از پر تکرار ترین ایرادهایی است که در بسیاری از یخچال‌ها پیش می‌آید. دقت داشته باشید که مهم ترین دلیل افتادگی در یخچال برای وزن بیش از حد آن است که معمولاً به وسیلۀ مواد خوراکی سنگین شده است.

این سنگینی باعث از بین رفتن قدرت نگه دارندگی لولاهای در یخچال شده و به مرور زمان باعث ایجاد افتادگی در یخچال می‌شود. برای از بین رفتن این ایراد می‌توانید لولاهای در یخچال را عوض کنید. باید دقت داشته باشید که بعد از تعویض لولاها دیگر نباید در یخچال را با مواد غذایی زیاد سنگین کنید. در صورت عدم رعایت این موارد می بایست اقدام به تعمیر یخچال خود کنید.

۳- جمع شدن آب در کف یخچال

مهم ترین دلیلی که باعث ایجاد آب گرفتگی در بسیاری از یخچال‌ها می‌شود گرفتن لولۀ خروجی یا “درین” یخچال است. این قسمت که مربوط به تخلیۀ آب داخل یخچال است در صورتی که به وسیلۀ مواد غذایی یا یک تکه پلاستیک پوشیده شده باشد باعث آب گرفتگی در کف یخچال می‌شود.

برای رفع این مشکل می‌توانید با یک سیم یا به وسیلۀ آب جوش داخل این محفظۀ خروجی را باز کرده و باعث آزاد شدن جریان آب شوید. به این ترتیب آب جمع شده در کف یخچال را به قسمت بیرونی آن هدایت کرده و دیگر آب در قسمت کف یخچال جمع نخواهد شد. در صورت نادیده گرفتن این مورد، می بایست اقدام به تعمیر یخچال خود کنید.

۴- یخ نزدن فریزر در یخچال

یکی از مهم ترین دلایلی که می‌تواند باعث یخ نزدن بخش فریزر در یخچال شود عدم رسیدن برق به آن است. برای فهمیدن این موضوع کافی است در هنگام باز شدن در فریزر به چراغ آن توجه کنید. اگر روشن شود مشکل از جایی دیگر است.

موارد ایجاد مشکل یخ نزدن در بخش فریزر یخچال :

  • خرابی کمپرسور باید تعمیر یا تعویض شود
  • خرابی نوار پلاستیکی دور یخچال: در صورت خرابی باید نوار تعویض شود تا بتواند هوای داخل یخچال را نگه دارد
  • کم بودن گاز یخچال: در صورت کم بودن شارژ گازی یخچال باید سریعاً آن را با گاز مخصوص پر کرد
  • اختلال در برد دستگاه: در این صورت باید برد دستگاه تعویض شود.

در صورت عدم پیگیری این موضوع، می بایست اقدام به تعمیر ساید بای ساید و فریزر خود کنید و برای این امر از خدمات تعمیر سریع استفاده کنید.

۵- روشن نشدن یخچال

نوسان برق یا به برق نبودن یخچال در درجۀ اول اهمیت قرار دارد. در صورت چک کردن موارد فوق و سالم بودن آن‌ها به احتمال زیاد برد دستگاه دچار ایراد است در غیر این صورت برق رسانی دستگاه دچار مشکل بوده و باید برای تعمیر یخچال فریزر آن به شرکت‌های تخصصی و تعمیری مانند تعمیر سریع مراجعه کنید.

    ترک یک پاسخ

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند*

    برای تماس با ما کلیک کنید